Repra - Strona ze spotkaniami Reprezentacji Polski w piłce nożnej

1998 - Francja

ELIMINACJE

W 1998 roku gospodarzem finałów Mistrzostw Świata była Francja. Nowinką w tych eliminacjach, a następnie w turnieju finałowym była zmiana punktacji za zwycięstwo. Zamiast dwóch punktów za zwycięstwo drużyna otrzymywała trzy punkty.

Polacy w drodze na mistrzostwa musieli zająć pierwsze miejsce w drugiej grupie, aby awansować bezpośrednio. Drugie pozycje dawały możliwość walki o pozostałe wolne miejsca w meczach barażowych. Rywalami Polaków w walce o przepustki na mistrzostwa były reprezentacje Anglii, Gruzji, Mołdawii i Włoch.

Polacy rozpoczęli eliminacje od wyjazdowego spotkania z Anglią. Mimo iż po bramce Marka Citko Polacy prowadzili już od 7 minuty, korzystnego wyniku nie udało się „dowieźć” do końca spotkania. Anglicy już w pierwszej połowie odrobili z nawiązką straty mi mecz zakończył się porażką naszej reprezentacji 1:2. Polacy w tych eliminacjach przegrali także drugie spotkanie z Anglikami, a z Włochami zanotowali remis na własnym stadionie i porażkę na wyjeździe. Niestety nasi gracze zanotowali także w ostatnim spotkaniu porażkę na wyjeździe z Gruzją.

Andrzej Juskowiak w spotkaniach eliminacyjnych trzykrotnie pokonywał bramkarza rywali, co było najlepszym wynikiem wśród graczy Biało-Czerwonych.

Najwięcej spotkań (siedem) zaliczył Tomasz Wałdoch.

Tabela grupy

Poz.ZespółIl. spotkańPktZwyc.RemisPor.Bramki
1 Anglia 8 19 6 1 1 15 - 2
2 Włochy 8 18 5 3 0 11 - 1
3 Polska 8 10 3 1 4 10 - 12
4 Gruzja 8 10 3 1 4 7 - 9
5 Mołdawia 8 0 0 0 8 2 - 21

Mecze

Bilans zawodników

Czytany 1440 razy