Repra - Strona ze spotkaniami Reprezentacji Polski w piłce nożnej

2016 - Francja

ELIMINACJE

Polska w eliminacjach do Euro 2016 znalazła się w grupie D wspólnie z Gibraltarem, Gruzją, Irlandią, Niemcami i Szkocją. Do finałów zapewniony awans miały pierwsze dwa zespoły. Trzeci zespół grał w barażach.
Polacy rozpoczęli od mocnego uderzenia. W pierwszym spotkaniu wygrali na wyjeździe z Gibraltarem 7:0 i objęli prowadzenie. Kolejnym ważnym spotkaniem był pojedynek z naszym zachodnim sąsiadem. Polacy pierwszy raz w historii pokonali zespół Niemiec.

Polacy w ostatecznym rozrachunku zajęli drugie miejsce w grupie i wywalczyli automatyczny awans do finałów. Trzecim zespołem w grupie była Irlandia, która wygrała pojedynek barażowy i także zakwalifikowała się do turnieju we Francji.

Najskuteczniejszym graczem reprezentacji Polski, a także całych eliminacji został Robert Lewandowski. Nasz zawodnik w eliminacjach strzelił trzynaście bramek.

Jedynym zawodnikiem który zagrał we wszystkich spotkaniach eliminacyjnych od pierwszej do ostatniej minuty był Grzegorz Krychowiak.

 

Tabela grupy D

Poz.ZespółIl. spotkańPktZwyc.RemisPor.Bramki
1 Niemcy 10 22 7 1 2 24 - 9
2 Polska 10 21 6 3 1 33 - 10
3 Irlandia 10 18 5 3 2 19 - 7
4 Szkocja 10 15 4 3 3 22 - 12
5 Gruzja 10 9 3 0 7 10 - 16
6 Gibraltar 10 0 0 0 10 2 - 56

 

Mecze

Bilans zawodników

 

FINAŁY

 

Tabela grupy C

Poz.ZespółIl. spotkańPktZwyc.RemisPor.Bramki
1 Niemcy 3 7 2 1 0 3 - 0
2 Polska 3 7 2 1 0 2 - 0
3 Irlandia Północna 3 3 1 0 2 2 - 2
4 Ukraina 3 0 0 0 3 0 - 5

 

Po wywalczeniu awansu do finałów Mistrzostw Europy Polacy trafili do grupy w której rywalizowali z reprezentacją Niemiec, Ukrainy i Irlandii Północnej. Pierwszym rywalem w finałach był zespół z Wysp Brytyjskich. Po bramce Arkadiusza Milika Biało-czerwoni wygrali 1:0. Drugim rywalem była reprezentacja Niemiec, z którą Polacy rywalizowali w eliminacjach. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Cztery punkty w dwóch spotkaniach zdecydowanie przybliżyły Polaków do upragnionego awansu. Zwycięstwo w ostatnim pojedynku grupowym dawało Polakom awans, bez oglądania się na inne spotkania. W 54 minucie spotkania tak zwaną kropkę nad i postawił Jakub Błaszczykowski, który strzelił bramkę dającą naszym zawodnikom awans do fazy pucharowej.
Po wyjściu z grupy na drodze Polaków stanęła ekipa Szwajcarii. Polacy obieli prowadzenie w 39 minucie, a strzelcem bramki był Jakub Błaszczykowski, który zdobył swojego drugiego gola w tym turnieju. Polacy w końcówce stracili bramkę i mecz zakończył się remisem. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i doszło do rzutów karnych, w których Helweci pomylili się raz, a Polacy wykonywali jedenastki bezbłędnie.
Kolejnym rywalem Biało-czerwonych byli zawodnicy Portugalii. Już w drugiej minucie po podaniu Kamila Grosickiego i trafieniu Roberta Lewandowskiego Polacy wyszli na prowadzenie. Niestety pół godziny później rywale wyrównali. Do końca spotkania nie padła już żadna bramka i doszło do dogrywki, w której także nie wyłoniono zwycięzcy. W karnych Polaków opuściło szczęście i po przestrzelonej jedenastce najlepszego w tym turnieju Jakuba Błaszczykowskiego Polacy musieli uznać wyższość Portugalii, która jak później się okazało została Mistrzem Europy.
Najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentacji Polski podczas finałów we Francji został Jakub Błaszczykowski, który zanotował dwa trafienia.
Czterech zawodników zagrało we wszystkich spotkaniach od pierwszej do ostatniej minuty.

 

 

Mecze

Bilans zawodników

Czytany 1299 razy