Repra - Strona ze spotkaniami Reprezentacji Polski w piłce nożnej

2012 - Polska i Ukraina

FINAŁY

W roku 2012 Mistrzostwa Europy organizowane były wspólnie przez Polskę i Ukrainę. Polska jako współorganizator Euro miała zagwarantowany start w tej imprezie, bez konieczności udziału w eliminacjach.

Polacy trafili do grupy A wspólnie z Czechami, Grecją oraz Rosją. Biało-Czerwoni jako gospodarz wymieniani byli obok Rosji jako główny kandydat do awansu.

W pierwszym spotkaniu (mecz otwarcia) Polacy rywalizowali z Grekami. Mecz rozpoczął się dobrze dla Polaków i od siedemnastej minuty nasz zespół po golu Roberta Lewandowskiego wygrywał. Niestety w drugiej połowie Grecy doprowadzili do remisu, a wynik do końca meczu się już nie zmienił.

W drugiej kolejce Polacy rywalizowali z Rosjanami. Tym razem mecz rozpoczął się nie po myśli Polaków i to rywale jaki pierwsi zdobyli gola. W drugiej połowie pięknym strzałem do wyrównania doprowadził Jakub Błaszczykowski. Także i ten mecz zakończył się remisem.

Ostatnim rywalem grupowym Polaków byli nasi południowi sąsiedzi, Czesi. Te spotkanie nasza drużyna musiała wygrać, aby marzyć o dalszej grze w turnieju. Polacy niestety ulegli Czechom i zakończyli pierwszą fazę na ostatnim miejscu w swojej grupie.

Mistrzostwa Europy w Polsce i Ukrainie były drugim turniejem tego typu dla reprezentacji Polski. Niestety nawet na własnych obiektach Polacy nie potrafili wygrać spotkania i na sześć spotkań zaliczyli trzy remisy i trzy porażki (Euro 2008 i Euro 2012).

Dziesięciu zawodników zagrało we wszystkich trzech spotkaniach. Sześciu zawodników „zaliczyło” 270 minut.

 

 

Tabela grupy V

Poz.ZespółIl. spotkańPktZwyc.RemisPor.Bramki
1 Czechy 3 6 2 0 1 4 - 5
2 Grecja 3 4 1 1 1 3 - 3
3 Rosja 3 4 1 1 1 5 - 3
4 Polska 3 2 0 2 1 2 - 3

 

Mecze

Bilans zawodników

Czytany 1226 razy