Repra - Strona ze spotkaniami Reprezentacji Polski w piłce nożnej
czwartek, 12 lipiec 2018 18:09

Brzęczek nowym selekcjonerem

W dniu dzisiejszym Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek podał nazwisko następcy Adama Nawałki. Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski będzie srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie Jerzy Brzęczek.

Jerzy Brzęczek urodził się 18 marca 1971 roku w Truskolasach (okolice Częstochowy). Piłkarską karierę rozpoczynał w częstochowskim Rakowie. W Ekstraklasie zadebiutował w barwach Olimpii Poznań. W roku 1993 w barwach Lecha Poznań zdobył tytuł Mistrza Polski. Po wyjeździe z Polski grał na boiskach Austrii oraz Izraela. W barwach Tirolu Innsbruck zdobył dwukrotnie tytuł Mistrza Austrii (2000/01 i 2001/02).

W reprezentacji Polski zadebiutował w spotkaniu z Austrią 19 maja 1992 (4:2) roku, zmieniając w 67 minucie Leszka Pisza. Pierwszego gola w koszulce z Orłem na piersi zdobył w spotkaniu z Brazylią (2:2). Łącznie w kadrze rozegrał czterdzieści dwa spotkania i zdobył cztery gole i siedem żółtych kartek.

Karierę piłkarską zakończył w 2009 roku w Polonii Bytom. Z klubu jednak nie odszedł i został asystentem trenera, gdzie współpracował z Jurijem Szatałowem. W 2010 roku został już pierwszym szkoleniowcem Rakowa Częstochowa. Zasiadał także na ławce trenerskiej Lechii Gdańsk, GKS Katowice, a ostatnio Wisły Płock. Właśnie wyniki, które Brzęczek uzyskiwał w tym ostatnim klubie przekonały Zbigniewa Bońka, aby oddał kadrę właśnie w ręce tego młodego szkoleniowca.

Czytany 60 razy