Repra - Strona ze spotkaniami Reprezentacji Polski w piłce nożnej
niedziela, 24 czerwiec 2018 21:55

Polska przegrała mecz o wszystko

Po porażce w pierwszym spotkaniu na Mistrzostwach Świata selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka dokonał kilku zmian. Polacy wybiegli w bardzo ofensywnym zestawieniu. W wyjściowym składzie znaleźli się: Wojciech SzczęsnyMichał Pazdan, Jan Bednarek, Łukasz PiszczekMaciej Rybus, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Bartosz BereszyńskiDawid Kownacki, Robert Lewandowski, Piotr Zieliński.

Na początku spotkania Kolumbijczycy stosowali bardzo wysoki pressing. Polacy mieli przewagę i już w 2 minucie Kownacki wywalczył pierwszy rzut rożny, który wykonywał Zieliński. Po chwili kolejny rzut rożny dla Biało-Czerwonych. Niestety kolejna wrzutka Zielińskiego nie przyniosła naszej reprezentacji korzyści. W 5 minucie po akcji Polaków Kownacki przypadkowo zahaczył bramkarza Kolumbii. Ospina upadł na murawę i potrzebna była interwencja lekarza. Polacy grali bardzo agresywnie. Trzy minuty późnej w starciu z Lewandowskim na murawę pada Kolumbijczyk, któremu na rękę nastąpił nasz kapitan. Kolumbijczycy pierwszą groźną akcję zainicjowali dopiero w 9 minucie, ale na szczęście dla naszych Orłów nie zakończyła się ona bramką. Mecz toczył się środkowej części boiska. Raz atakowali Polacy, raz Kolumbijczycy, ale żadna z drużyn nie dochodziła do strzeleckich okazji, które mogły zagrozić bramce rywala. Z biegiem czasu to Kolumbijczycy zaczęli przeważać. W 32 minucie na skutek kontuzji boisko musiał opuścić Abel Aguilar, a w jego miejsce na murawie zameldował się Mateus Uribe. Kolumbia zaczęła coraz groźniej atakować. W 40 minucie stało się to, czego obawiali się polscy kibice. Po wrzutce piłkę z trzech metrów strzałem głową umieścił w naszej bramce Yerry Mina. Polacy próbowali od razu rzucić się do odrabiana strat. Bardzo aktywny był Maciej Rybus, który groźnie atakował swoją stroną. Niestety do końca pierwszej połowy już nic się nie zmieniło i Polacy przegrali pierwszą połowę 0:1.

W drugiej połowie Polacy rozpoczęli od dość mocnego uderzenia. Niestety był to tylko początek. Późnej groźnie zaatakowali nasi rywale. Pomiędzy 51 a 53 minutą bardzo groźnie zaatakowali Kolumbijczycy, ale na szczęście dla nas wynik się nie zmieniał. W 57 minucie Kamil Grosicki zmienił na murawie Dawida Kownackiego. W 58 minucie pierwszy groźny strzał na bramkę zanotowali Polacy. Biało-Czerwoni długim podaniem uruchomili Lewandowskiego, który był sam na sam z Ospiną, ale nie udało się pokonać bramkarza Kolumbii. Trzy minuty później żółtą kartką został ukarany Bednarek za faul taktyczny. W 70 kontra Kolumbii, Falcao i 2:0. Dwie minuty później selekcjoner decyduje się na kolejną zmianę. Za Bereszyńskiego wchodzi na boisko Łukasz Teodorczyk. W 77 minucie doskonale grający Juan Cuadrado strzela obok interweniującego Szczęsnego i Polska przegrywa 0:3. Trzy minuty późnej na boisko wchodzi Kamil Glik, który zastępuje Pazdana. W końcówce spotkania kontuzji doznał Ospina, bramkarz Kolumbii. Ponieważ rywale wykorzystali już wszystkie zmiany, musiał on pozostać w bramce. W 85 Góralski został ukarany przez sędziego żółtą kartką. W 89 minucie Lewandowski oddał strzał w kierunku bramki, ale Ospina wybija na rzut rożny.

Polacy byli wyraźnie słabsi od kolejnego rywala i przegrali 0:3.

Polska zagrała z Senegalem mecz otwarcia, z Kolumbią mecz o wszystko i zostaje nam mecz o honor z Japonią. W rankingu FIFA Polacy zajmują ósme miejsce. Ranking ten opiera się na statystykach. Jak to powiedział Mark Twain - „Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki ”. Niestety wielki balon z napisem Polska ... pękł.