Repra - Strona ze spotkaniami Reprezentacji Polski w piłce nożnej
wtorek, 19 czerwiec 2018 19:35

Senegal lepszy

W wyjściowej jedenastce Adam Nawałka desygnował do gry Jakuba Błaszczykowskiego, dla którego był to jubileuszowy, setny występ w naszej reprezentacji. Niestety nie był to udany jubileusz, ponieważ Polacy przegrali z Senegalem 1:2.

Polacy zagrali w następującym ustawieniu: Wojciech SzczęsnyMaciej Rybus, Thiago Cionek, Michał Pazdan, Łukasz PiszczekKamil Grosicki, Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Jakub BłaszczykowskiArkadiusz Milik, Robert Lewandowski

W szóstej minucie Senegal wykonywał pierwszy rzut rożny, ale nasz bramkarz nawet nie musiał przy nim interweniować. W 11 minucie po faulu w środku pola żółtą kartką został ukarany Krychowiak. Polacy dopiero w 14 minucie groźniej zaatakowali i wywalczyli rzut rożny, który nic nam nie dał. Senegal grał wysokim pressingiem, a Polacy nie potrafili sobie z nim poradzić. Biało-Czerwoni częściej byli przy piłce, ale więcej z gry mieli nasi rywale. Cztery minuty później skontrował nas Senegal. Na szczęście dla Biało-Czerwonych rywal nie zakończył akcji golem. W 20 minucie Zieliński wrzucił piłkę pod bramkę rywali, Grosicki uderzył głową, ale niestety nad bramką. Trzy minuty później pierwszy strzał na bramkę oddał Lewandowski.

Obie reprezentacje bały się zaatakować, grały asekuracyjnie. W 37 minucie zaatakowali zawodnicy z Afryki. Piłka po uderzeniu Senegalczyka odbiła się od nóg Cionka i wpadła do bramki. Szczęsny nie mógł nic zrobić, bo rykoszet całkowicie go zaskoczył. Polacy byli wyraźnie słabsi od rywali.

Po przerwie na boisku nie zobaczyliśmy już Błaszczykowskiego, który musiał opuścić murawę na skutek kontuzji. Jego miejsce zajął Jan Bednarek. W 47 minucie za faul na Robercie Lewandowskim sędzia pokazał żółtą kartkę rywalowi. Sam poszkodowany wykonywał rzut wolny. Piłka zmierzała w kierunku słupka, ale doskonała interwencja bramkarza uchroniła Senegal przed stratą bramki. W 55 minucie MilikRybusPiszczek zagrali między sobą, ten ostatni oddał strzał, ale niestety obok bramki. Pięć minut później konsternacja na trybunach. Krychowiak próbował zagrać piłkę w kierunku Szczęsnego. Znalazła się ona pomiędzy naszym bramkarzem a Bednarkiem. Niezdecydowanie naszych zawodników wykorzystał Niang, minął Polaków i umieścił piłkę w pustej bramce. Polacy próbowali mocniej zaatakować rywala, ale niestety wszystkie próby nie przynosiły oczekiwanego efektu. W 73 minucie Arkadiusza Milika zastąpił na boisku młody Dawid Kownacki. Wejście tego gracza spowodowało, że akcje Polaków zaczęły być groźniejsze. Sześć minut później Rybus wrzucił piłkę do Kownackiego, a ten strzelił w światło bramki, ale niestety nie dało nam to bramki kontaktowej. Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry za Piszczka wszedł Bartosz Bereszyński. Trzy minuty później rzut wolny wykonywał Grosicki. Piłka trafiła do Krychowiaka, który strzałem głową pokonał brakarza rywali. Po tej bramce nasz defensywny pomocnik poczuł się pewniej i zaczął grać zdecydowanie lepiej. W ostatnich minutach gry Polacy atakowali, ale nie udało się doprowadzić do remisu.

Polacy tego dnia byli słabsi od reprezentacji Senegalu w prawie każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Wysoki pressing, zdecydowanie większa szybkość spowodowały, że Senegal tego dnia był poza zasięgiem naszej reprezentacji.