Repra - Strona ze spotkaniami Reprezentacji Polski w piłce nożnej
wtorek, 27 marzec 2018 22:40

Pierwsze zwycięstwo nad Koreą

Polacy w drugim sparingu w tym roku pokonali Koreę 3:2.

Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie w trzydziestej drugiej minucie. Wspaniałym dośrodkowaniem Kamil Grosicki odnalazł w polu karnym naszego najlepszego snajpera, Roberta Lewandowskiego, który strzałem głową pokonał bramkarza rywali. W końcówce pierwszej połowy, Polacy zdobyli drugiego gola. Krzysztof Mączyński dokładnym podaniem uruchomił Grosickiego, który strzelił drugą bramkę dla Polaków.

W przerwie boisko opuścił Lewandowski, a opaskę kapitana przekazał Grosickiemu. W drugiej połowie początkowo przewagę mieli rywale Biało-Czerwonych, ale z biegiem czasu Polacy grali coraz lepiej. W końcówce rywale ponownie doszli do głosu. W osiemdziesiątej piątej minucie strzałem zza pola karnego rywale pokonali Łukasza Skorupskiego. Dwie minuty później nasz bramkarz ponownie musiał wyciągać piłkę z bramki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem w doliczonym już czasie Mączyński doskonale podał do Piotra Zielińskiego, który mierzonym strzałem zza pola karnego zdobył zwycięską bramkę.

Należy odnotować, że w podstawowej jedenastce znalazł się Taras Romanczuk, dla którego był to debiut w koszulce z Orłem na piersi.

Polacy po porażce i remisie z reprezentacją z Półwyspu Koreańskiego odnieśli pierwsze zwycięstwo.

Czytany 60 razy